Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednak nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie wiele bogatych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją niesamowicie bogatych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE to potęga. I chociaż ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to powinniśmy wiedzieć, że to nadal Chiny nas gonią. Choć oczywiście nie można powiedzieć, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem UE to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – bądź aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby bogatego kraju, który jednak ma duże problemy? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Comments are closed.